Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápis z jednání výboru SVG Tachovská konaného dne 7.1. 2015

12. 1. 2015

Zápis z jednání výboru SVG Tachovská

konaného dne 7.1.2015

 

 

jednání se zúčastnili: K.Mareš, R.Branžovský, P.Havlík

 

projednávané záležitosti:

 

1.   Smlouva na servis vrat

Dne 4.prosince loňského roku jsme na naši opakovanou žádost obdrželi návrh servisní smlouvy na vjezdová vrata od firmy JVP systém s.r.o. . Text smlouvy jsme projednali, dohodli se na úpravách a smlouvu s příslušnými připomínkami jsme poslali zpět.

 

  1. Změna účtu splečenství

Z důvodu opakovaných problémů s účtováním poplatků za vedení účtu, jsme přistoupili na změnu účtu společenství. Změnil se vlastně jen typ účtu, číslo účtu zůstává stejné. Místo konta Domov máme nyní Business konto Start. Tento účet je prost měsíčních poplatků za vedení účtu, zpoplatněny jsou pouze transakce mimo banku. V rámci UniCredit Bank u níž má účet i náš správce Plzeňský servis jsou transakce bez poplatku. Od tohoto kroku očekáváme sice malé, ale přece jen úspory.

 

  1. Vstupní dveře

Samozamykací zámky jsou již od léta nainstalovány na všech 6-ti vstupních dveří.  Koncem roku několik majitelů garáží hlásilo u různých dveří poruchu. Dveře se neuzamkly, dokonce ani nezavřely.  Vždy se ukázalo, že zámek pracuje dobře, chyba byla v malé přítlačné síle samozavírače Brano. V důsledku toho někdy došlo k uzamknutí zámku (vysunutí závory) a dveře zůstaly nezavřené.  Funkce Brana je evidentně ovlivněna tuhnutím oleje vlivem nízké teploty. Ve všech případech se podařilo doregulovat rychlost a sílu doklepnutí tak, že všechny dveře se zavírají dobře. Regulaci jsme provedli vlastními silami. Negativem je, že při vyšších teplotách dveře více bouchají. To se ale nedá nic dělat, na jaře je přenastavíme na letní teploty.

 

 

  1. Bezdomovci.

Prostor pod rampou si vyhlídli bezdomovci. Jejich přítomnost obtěžuje zejména ty majitele garáží, kteří používají vchod v přízemí u lesa. Ale týká se to i všech ostatních, existuje zvýšené riziko krádeží v celém objektu garáží. Zangažování policie k cíli nevede. Bezdomovce sice vyžene, ale již ho nedokáže přimět ani k tomu, aby matrace odklidil. Ten se tam samozřejmě vrátí.  Trvalým řešením by bylo jen oplocení nebo obezdění celého prostoru. Kromě finančního nákladu je nevýhodou tohoto řešení i možnost poškozování plotu, případně komplikace při uplatňování záruky v případě eventuálních vad rampy. Záležitost bude předmětem jednání příštího shromáždění.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dne 7.1.2015

za výbor SVG:  Karel Mareš, P.Havlík, R.Branžovský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář