Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šetření světlem

16. 10. 2012

ŠETŘETE SVĚTLEM

Hlavní osvětlení společných prostor, to je osvětlení zářivkami, je ovládáno schodišťovým automatem. Na něm lze nastavit délku doby svícení. Je možno zvolit mezi dvěma režimy svícení.

Ten jednodušší režim funguje tak, že na stisknutí vypínače se zářivky rozsvítí na nastavenou délku doby svícení.  Po zhasnutí se musí znova stisknou vypínač, aby se znova rozsvítilo.
Problém je, že instalovaný schodišťový automat automaticky upozorňuje na to, že se blíží konec nastavené doby. Z toho důvodu zářivky před úplným zhasnutím dvakrát bliknou (zhasnou a ihned se rozsvítí). A to je pro zářivky vyloženě  škodlivé, značně to snižuje jejich životnost.

Ten důmyslnější režim funguje tak, že v závislosti na počtu stisků vypínače kdekoliv v chodbě, dojde k opakovanému rozsvícení zářivek na tu nastavenou dobu svícení. (například je nastavena doba svícení 3 minuty, pak trojí stisknutí vypínače → rozsvítí se 3 x 3 = 9 minut)  Ale před každým ukončením tříminutového cyklu zářivky dvakrát zhasnou a ihned rozsvítí! To je naprosto nepoužitelné.

Oba režimy jsou nevyhovující, proto prosím, nežli dojde k úpravě, využívejte v maximální míře automatického nočního svícení a zářivky rozsvěcujte v rámci možností co nejméně.

(Je nastaven režim jednodušší, doba svícení je ve všech podlažích 5 minut. Před jejím uplynutím zářivky dvakrát bliknou. Nesnažte se to odstranit, nejde to. Nemanipulujte s automatem.)

Výbor SVG

 

Aktualizace: 1. 11 2012

Světla opravena !

Zářivky svítí 5 minut, pak zhasnou.

Už žádné blikání.

I tak platí, nesviťte zbytečně

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář